> Etické Podlahy

Etické Podlahy

Výber správnej podlahy pre Váš domov alebo kanceláriu, je závažné rozhodnutie, podlahu budete pravdepodobne používať po dlhú dobu. Vyberte si múdro a 'vybudujte zelenúp podlahu', kedykoľvek môžete. Je to skvelý spôsob, ako ukázať, že vám záleží na našej krajine a jej budúcnosti.

 

Existuje veľa možností pri výbere podlahy, ktorá pomôže šetriť energiu (pri spracovaní), zachovávať naše lesy a iné zdroje, pričom sa zabráni nadmerným nákladom alebo budúcim problémom.

 

Majitelia domov si rýchlo uvedomujú nebezpečenstvo používania produktov pre domácnosť, ktoré môžu byť škodlivé pre životné prostredie a obyvateľov, ktorí v nich žijú. Architekti, stavitelia a dekoratéri si dnes uvedomujú, a doporučujú podlahové výrobky také, ktoré chránia životné prostredie a ľudí, ktorí žijú a pracujú v takýchto budovách.

 

Správna voľba


Nový trend hovorí, že je lepšie nahradiť existujúce koberce niečim šetrným k životnému prostrediu, ako sú napr. podlahy z regenerovaného dreva, linoleum, korok alebo bambus. Tieto typy podláh sú nielen užitočné pre životné prostredie, ale sú aj vyhľadávané pre svoje krásnu štruktúru a formu.

 

Opätovné použitie dreva našlo v starých budovách, ako sú napr. hotely, stodoly, alebo železničné vozne široké uplatnenie a je novým trendom celosvetovo. Kým charakter a patina týchto drevín je krásna a žiadúca, môžu byť náklady na ich kúpu a montáž pomerne vysoké, približne okolo 90 euro za meter štvorcový.

 

Voliť múdro


Novšie výrobky, ako je korok a bambus sú vynikajúcou voľbou pre použitie v budovách, ktoré využívajú sporenie energie ako je tzv. sálavé teplo. Bambusové podlahy sú z tvrdého dreva, a sú vlastne vytvorené pomocou zozbieraných stonkov bambusu. Korkové podlahy sú zase vyrobené zo zozbieranej kôry stromu.

 

Uistite sa, že sa opýtate, ktoré firmy sa zameriavajú pri výrobe na vykonávanie 'zelených' praktík. Mnohé podlahové výrobky z tvrdého dreva z Číny obsahujú totižto formaldehyd - čo je veľmi toxická látka.