> Renovácia podláh

Kompletná renovácie podláh

  • Potrebujete opraviť staré parkety?
  • Vedeli ste, že aj staré parkety môžu opäť vyzerať ako nové?
  • Chcete už konečne zastaviť vŕzganie parkiet?
  • Potešila by vás záruka 2 roky?

 

Pri renovácii parkiet vám vieme poskytnúť:

  • renováciu starých drevených parkiet (rozobratie a znovu zloženie)
  • úpravu starého podkladu pod parkety (betón, slepá drážka, heraklit, hobra)

 

Postup pri renovácii a vyrovnávaní podláh na betóne

Najprv vám demontujeme staré parkety a dôsledne ich očistíme. Pri čistení obrúsime zbytky starej smoly ako je to najlepšie možné. Ďalším krokom je penetrovanie (napustenie) upraveného starého betónu. K tomuto účelu používame tzv. samonivelačnou hmotu, ktorú vylejeme na betónovú podlahu ( doba schnutia sa pohybuje v rozmedzí 4 až 5 dní ). Po dokladnom vyschnutí betónu nalepíme upravené a očistené parkety na suchý povrch. Akonáhle parkety zaschnú -  po 48 hod. najprv ich prebrúsime a následne na to nalakujeme. Týmto je proces vyrovnávania podláh na betóne ukončený a môžu sa začať používať.

 

Postup renovácie parkiet na dosky

Prvý krok renovácie je rovnaký ako u parkiet na betóne, čiže demontáž starých parkiet a ich očistenie. Po dôkladnej demontáži a očistení sa zhodnotí stav dosiek pod parketami a vykoná sa úprava dosiek respektíve   kompletná demontáž starej podlahy v prípade, že tieto dosky sú v nevhodnom stave pre použitie.
 

Ak sa klient rozhodne pre zachovanie starých dosiek, použijeme tzv. 10-15mm OSB dosky, ktorými prekryjeme dosky pôvodné a to tak, že ich k sebe prišróbujeme.
Ak je rozhodnutie klienta ale vyhodenie starých dosiek, riešením je ich nahradenie novými 35mm OSB doskami  alebo klasickým betónom. Po tejto úprave parkiet prevedieme spätnú montáž starých parkiet a následne na to parkety prebrúsime a nalakujeme.

 

Postup opravy parkiet  na heraklit / pilinobetón 100x50x4 cm /

V prvom kroku renovácie staré parkety demontujeme a očistíme. Následne na to demotujeme heraklit a odvozieme odpad. Dôležitým krokom po demotáži heraklitu je vyrovnanie piesku a montáž tzv. DTD dosiek  (hrúbka 2x 20mm) Celý tento proces prebieha tzv. suchou formou. 

Po dokončení prvotnej prípravy podlahy, ju vyrovnáme klasickým betónom alebo tzv. anhydridom hrúbka bývy väčšinou 40mm a doba schnutia cca 2 mesiace (ide o tzv. mokrý proces). 

Po zaschnutí nalepíme očistené parkety na vytvorený suchý povrch. Je potrebné vyčkať 48 hod., po ktorých vykonáme povrchovú úpravu parkiet, čiže brúsenie a lakovanie. Oprava parkiet je takto ukončená a môžeme sa tešiť do vynoveného prostredia.

 

Ukážka parketárskych prác >>

 

Ako prebieha brúsenie a lakovanie?

 

Brúsenie a lakovanie parkiet >>

Brúsenie parkiet cena >>

 

V doleuvedenej galérii je renovácia starých bukových parkiet. Kliknite na jednotlivé obrázky pre zväčenie.